Tedavi Aşamaları

img

Dişçiniz Her Zaman En İyisini Bilir!

Gülüşünüzün tamamlayıcısı olan dişleriniz sizin için değerli olduğu kadar bizim için de değerlidir. Bu nedenle yaptığımız tüm diş tedavileri ve ortodontik uygulamalar uluslararası standartlarda, güvenilir ve kesin çözüm garantilidir. Geniş ve konforlu polikliniğimizde en güncel teknolojik ekipmanlar ve tedavi yaklaşımları uygulanmaktadır.

Tıbbi gereksinimler dahilinde her hastamıza özel olarak planladığımız Ortodonti, Estetik Diş Hekimliği, Diş Tedavisi uygulamalarında hastamızın durumu, ihtiyaçları ve beklentileri göz önüne alınmaktadır. Teşhis ve planlama aşamasındaki başarımız bizleri hedefimize en kısa sürede ve en iyi sonucu alacak şekilde ulaştırır. Önemli olan hastalarımızın beklentilerini karşılamak ve onlara sağlıklı bir hayat sunmaktır.

Tedavi aşamalarımızın ilk adımını muayene oluşturur. Hastamızla ilk karşılaşma ve tanışma seansı sırasında hastamızın şikayetleri ve beklentileri dinlenir. Hastamızın genel sağlığı ve diş sağlığı incelenerek değerlendirilir. Hastada belirlenen ortodontik bozukluklar, dişeti iltihapları, çene kistleri, eksik diş yapıları, diş taşları, bruksizm gibi rahatsızlıklar ve bu rahatsızlıkların çözümü hakkında bilgi verilir.

Ayrıca Estetik Diş Hekimliği yöntemlerinden ihtiyaç duyulan gülüş tasarımı, porselen ya da zirkonyum kaplama, diş beyazlatma ve diş kristali gibi uygulamalar ile ilgili gene bilgiler verilir. Tedavi amaçları ve süreci belirlenerek kullanılacak yöntemlere, aygıtlara ve tekniklere karar verilir. Hastamızdan onay alınır ve tedavi aşamasına geçilir.

İlk muayene sonrasında belirlenen tedavilerin uygulanması için hastanın başlangıç kayıtlarının alınması gerekir. Dişlerin ve çenelerin en iyi şartlarda ve yöntemlerle tedavi edilebilmesi için başlangıç noktasını görmek önemlidir. Ortodontik tedavide kullanılacak olan modellerin elde edileceği ölçüler, fotoğraflar, panoramik ve sefalometrik filmler başlangıç aşamasında elde edilen verilerdir.

Diş tedavileri ve estetik diş uygulamaları için de öncesi – sonrası aşamalarını takip etmek ve hastaya gelişimini güncel şekilde göstermek için başlangıç noktasını belirlemek gerekir. Start verilen noktayı belirlemeden düzgün bir planlama yapmak mümkün değildir.

Diş hekimliğinde problemin ne olduğunu tam olarak anlamadığınızda tedavi sonucunda ne elde edeceğinizi bilemezsiniz. Bu nedenle hastanın probleminin ve taleplerinin net olarak anlaşılmasının yanında elde edilecek sonucun modellenmesi de önemlidir. Analiz aşamasında kullanılan yöntemlerle kişiye özel tedavi planı seçilir. Modeller, fotoğraflar, panoramik ve sefalometrik röntgenlerin ayrı ayrı analizi yapılır.

Analiz aşamasında doktorlarımıza 3D dental tomografi yöntemleri ve MR görüntüleri de yardımcı olmaktadır. Analizler sonucu konulan teşhisle birlikte hastanın rahatsızlığı net olarak belirlenmiş olur. Uygulanacak tedavi hastaya anlatılır ve problemin türüne göre ortodonti, estetik diş hekimliği, çene cerrahisi, periodontoloji gibi diğer branşlarla ortaklaşa çalışmak gerekebilir.

Tedavi süreci ve planı belirlendikten sonra uygulama aşamasına geçilir. Her zaman erken tedavi uygulamaları daha hızlı sonuç getirir. Ortodontik tedaviler erken dönem dişlerinin oluşmasıyla birlikte yapılırken yetişkin ortodonti tedavileri istenilen yaşta uygulanabilir. Çene problemlerinde cerrahi müdahale ihtiyacı ise gelişmenin ve dişlenmenin tamamlanmasını takiben yapılır.

Estetik diş hekimliği alanına giren uygulamalarımız ise diş ve kemik yapısı müsait olan tüm hastalara belirlenen yöntemlerle uygulanır. Her hasta için özel gülüş tasarımı, kaplamalar, estetik dolgular ve diş beyazlatma işlemleri yapılır. İmplant, dolgu ve protezler ise çene yapısına uygun yöntemlerle tedavi edilir. Diş eti hastalıkları ve kanal tedavisi için erken teşhisle diş kayıpları, kırıklar ve ileri düzey iltihaplar önlenir.

Her hastamız ve uygulamamız için farklı tedavi sonuçları bekleriz. Ortodonti tedavilerimizde aktif tedavi süreci tamamlandıktan sonra elde edilen durumun korunabilmesi için pasif tedavi sürecine geçeriz. Sabit koruyucular ya da takılıp çıkarılabilen hareketli apareylerle elde edilen sonucu koruma altına alırız.

Ortodonti tedavilerinde hastanın estetik beklentilerinin karşılanıp karşılanmadığını öncesi – sonrası fotoğraflarımızla daha net görmüş oluruz.
Estetik diş hekimliği ve diş tedavilerimizde de hasta taleplerine göre en iyi sonucu almayı amaçlayarak uygulama sonrası değerlendirmelerimizi yaparız. Her tedavide başarılı sonuçlarımızı hasta – doktor ilişkisinin güçlü olmasına bağlarız. Hastanın doktor tavsiyelerine uyduğu oranda başarı seviyemizi ölçeriz.

Bizimle Bir Ömür Boyu Gülümseyin!

Ortodonti tedavisinde en güncel teknolojik yöntemler, güvenilir ve hızlı diş tedavileri ile sağlıklı bir ağız yapısına en kısa sürede kavuşacaksınız. Profesyonel ve samimi yaklaşımımızla doktor korkunuzu yenecek, kendinizi emin ellere bırakacaksınız.

diş hekimi ömer polat
ortodonti tedavisi aşamaları

Diş Tedavisi Ne Zaman Başlamalı?

Diş tedavisi ya da diş muayenesi sadece dişlerde oluşan rahatsızlıklara bağlı olmamalıdır. Düzenli olarak diş hekimine gitmek, sağlıklı diş yapısının oluşması için gereklidir. Aksi taktirde oluşabilecek hastalıkların teşhisi geç olacak ve tedavi süreçleri uzayacaktır.

Ortodonti tedavisi için muayeneler ise çocukların süt dişlerinin çıkmaya başlamasıyla birlikte yapılmalıdır. Gelişim çağında yapılacak müdahalelerle ortodonti tedavi aşamaları daha hızlı ve sağlıklı sonuçlar verecektir.

ÖNLEYİCİ ORTODONTİ TEDAVİSİ

Ortodonti Tedavi Süresi Nedir?

Ortodonti tedavisi; önleyici, düzeltici, çocuk ve yetişkin ortodontisi olarak ayrıldığı için diş teli tedavisi aşamaları ve süreleri değişiklik gösterecektir. Önleyici ve düzeltici ortodonti sağlıklı çene ve diş yapısının oluşmasını erkenden sağlarken çocuk ortodontisinde tedavi süresi 1 – 2.5 yıldır.

Ortodonti tedavi süresi; kişinin yaşına, problemin şiddetine ve uygulanacak tedavi yöntemine göre değişebilir. Düzenli muayeneye gelen, ağız bakımına dikkat eden hastalarda diş teli tedavisi minimum sürede tamamlanacaktır.

DÜZELTİCİ ORTODONTİ TEDAVİSİ
ortodonti aşamaları
diş teli tedavisi aşamaları

Ortodonti Maliyetli Bir Tedavi Midir?

Diş teli tedavisi için belirlenen ücretler her hasta için farklılık gösterecektir. Kişinin sahip olduğu çene ve diş problemi, kullanılacak braket türü, tedavinin süresi, ekstra uygulanacak yöntemler ve tedaviler ortodonti tedavilerinin maliyetini belirlemektedir.

Diş tedavileri sırasında hasta bütçesine göre braket seçimi yapabilmektedir. Dolayısıyla diş telleri için ekonomik seçenekler söz konusu olmaktadır. Hastanın bütçesine göre hekimler önerileri belirleyici olacaktır.

ÇOCUK ORTODONTİ TEDAVİSİ

Diş Teli Tedavisinden Sonra Dişler Eski Haline Döner Mi?

Ortodonti tedavisi erken yaşlarda yapıldığında dişlerin doğru şekilde sıralanmasını ve çene yapılarının sağlıklı gelişmesini sağlamaktadır. Doğru şekilde yapılan ortodonti tedavisi sonrasında dişlerin eski haline dönmesi söz konusu değildir.

Yetişkin ortodonti tedavilerinde diş telleri çıkarıldıktan sonra, öndeki 6 – 8 diş ince tel ile birbirlerine sabitlenir. Böylece çapraşıklıkların önüne geçilir. Hastalar hekim önerilerine uyduklarında dişlerini bir ömür boyu güvenle kullanabilirler.

YETİŞKİN ORTODONTİ TEDAVİSİ
diş tedavisi aşamaları

Gülüşünüzün Mimarları Başarılı Diş Hekimleri!

0
650+ Ortodonti Tedavisi

Sağlıklı ağız, diş ve çene yapılarını oluşturduğumuz, geleceğe güvenle gülümsemelerini sağladığımız hastalarımız için 650’den fazla ortodonti tedavisi.

0
400+ Estetik Diş Hekimliği

Gülüş tasarımından full porselen kaplamaya, diş beyazlatmadan bonding uygulamalarına kadar mükemmel dişler için 400’den fazla estetik tedavi.

0
350+ Diş Tedavisi

Diş çürüklerinin ve kayıplarının önüne geçen, hastalarımıza özgüven ve sağlık kazandıran, hızlı ve kesin çözümlü 350’den fazla diş tedavisi.