Estetik Diş Teli

estetik diş teli

Estetik Diş Teli

Estetik tel tedavisi, diş teli tedavilerinde kullanılan yöntemlerin tamamını kapsamaktadır. Hastanın isteklerine ve beklentilerine göre değişen estetik diş teli uygulamaları, hemen hemen aynı zamanda sonuç verdiği için kişinin tedavi alternatiflerini çoğaltmaktadır. Estetik diş teli tedavisi sırasında kişinin diş ve çene durumuna göre klasik diş tellerinin yerine görünen ya da görünmeyen braketlerin kullanılması söz konusudur. Özellikle estetik kaygısı olan hastalarımız için bu tedavi yöntemleri en ideal olandır. Doğallığı bozmadan kişiye yeni bir gülüş kazandırılır.

Estetik Diş Teli Tedavisi Kimlere Uygulanır?

 • Alt üst diş kavislerinin anormallikleri olan kişilere
 • Dengesiz yüz ve çene yapısı olan kişilere
 • Çiğneme ve konuşma fonksiyonlarının bozukluğu olanlara
 • Önde konumlanmış dişleri olanlara
 • Diş kayıpları ve kırılmaları olanlara
 • Çapraşık, yanlış yerde konumlanmış dişleri olanlara
 • Görünüm ve estetik kaygısı olan kişilere uygulanır.

Estetik Tel Çeşitleri

estetik diş teli çeşitleri

Metal Diş Telleri

Birçok hastanın tercih ettiği klasik braket türüdür. Metal olduğu için fark edilir ve istenildiği zaman çıkarma imkanı vermez.

Porselen Braketler

Porselen Braketler

Metal tellere göre daha az dayanıklı olsa da diş rengine yakın olduğu için tercih edilen estetik ve hoş görünümlü braketlerdir.

Lingual Braketler

Lingual Braketler

İçten diş teli tedavisi olarak adlandırılan lingual braketler, dışarıdan fark edilmeyen ancak tedavisi uzun süren yöntemdir.

şeffaf plaklar

Şeffaf Plaklar

İleri yaşlarda ortodonti tedavisi almak isteyenlerin en çok tercih ettiği, telsiz ortodonti olarak bilinen avantajlı bir yöntemdir.

Neden Metal Diş Telini Seçmelisiniz?

Estetik diş teli uygulamalarının amacı çene ve diş yapınızı yüzünüze uyumlu hale getirmek, dişlerinizin doğru sıralanmasını sağlamak ve ağız sağlığınızı korumaktır. Eğer sizin için de görüntünüz ve sağlığınız önemli ise ortodontinin sunduğu geniş tedavi imkanlarından yararlanabilirsiniz. Estetik diş teli tedavisi çeşitlerinden hekiminizin önerileriyle birlikte sizin için en uygun olanını seçerek daha güzel bir gülüşe sahip olabilirsiniz.

Gelişen teknolojinin imkanları ile birlikte dilediğiniz yaşta diş yapınızı değiştirmenize olanak tanıyan estetik diş teli uygulamalarını; iş ve sosyal yaşamınızda fark edilmek, inci gibi dişlere sahip olmak, güzel bir çehre yakalamak, ağız sağlığınızı korumak, etkileyici bir imaj yaratmak ve özgürce gülümsemek için yaptırmalısınız.
Hızlı ve kesin çözüm isteyenlere metal diş telleri…

Estetik Diş Teli Tedavisinin Avantajları

Estetik diş teli tedavisi, her hasta için özel olarak tasarlanan diş teli uygulamalarını kapsar ve diş yapısını ideal duruma ve görüntüsüne kavuşturur. Bununla birlikte hastalara sunduğu avantajlar şunlardır:

 • Görünmez teller tercih edildiğinde kişi daha rahat gülümser.
 • Tedavilerini uzun süredir erteleyenler için estetik görünüm kolaylığı sunulur.
 • Her yaş grubuna rahatlıkla uygulanabilir.
 • Çene ve dişler düzgün konuma getirilir.
 • Kişinin fiziksel görünümü iyileşir ve özgüveni artar.
 • Üst solunum rahatsızlıklarının önüne geçilir.
 • Kişilerde alerjik reaksiyona neden olmamaktadır.
 • Diş kırıklarının ve kayıplarının önüne geçilir.
 • Açma ve kapama ile yemek yeme sıkıntıları giderilir.
 • Çocukluktan kalma diş problemleri çözülür.
 • Dış görünümüne önem veren ve ileri yaşlarında diş teli tedavisini düşünen hastalarımız için estetik diş telleri en doğru seçim olacaktır.
görünmeyen diş teli

Estetik Diş Teli Tedavisinin Dezavantajları

Estetik diş teli tedavisinde kişinin ve hekimin seçeceği tedavi türüne göre dezavantajlar görülebilir. Bazı yöntemlerde tedavi süresinin klasik yöntemlere göre biraz daha uzun sürmesi söz konusu olabilir. Ayrıca diş temizliğinin zor olması, klasik tellerin istenildiği zaman çıkarılamaması, uzayan tedavi süreleri de kişiler için dezavantaj oluşturabilir. Ancak profesyonel hekimlerin uyguladığı tedavilerde bu dezavantajlar en aza indirilecektir. Hastanın tedaviye karşı isteği ve özeni en büyük etken olacaktır.

Estetik Tel Tedavisi SSS

Estetik diş teli tedavi pahalı mıdır?
Estetik diş teli tedavisi ne kadar sürer?
Estetik diş teli nasıl temizlenir?
Estetik diş teli acıtır mı?
Hangi estetik teli seçmeliyim?
diş teli çeşitleri nelerdir

Estetik Görünüm

Estetik diş teli tedavisi ile gülüşünüzü ve doğallığınızı bozmayan, iş ve sosyal yaşamınızı etkilemeyen, güvenle kullanabileceğiniz diş tellerinizin konforunu yaşayacaksınız.

Kişiye Özel Tasarım

Çene yapınıza uygun olarak tasarlanan, en kısa sürede etkisini gösterecek, tedavi boyunca varlığını dahi hissetmeyeceğiniz estetik teller ile güvenle gülümseyeceksiniz.