Dolgu Uygulamaları

img

Dolgu Uygulamaları

Restoratif Tedaviler

Diş hekimleri tarafından en sık uygulanan estetik dolgu çeşidi olan kompozit dolgu; beyaz dolgu, ışınlı dolgu ya da lazer dolgu olarak da bilinmektedir. Kompozit dolgu içinde silikon dioksit parçacıkları olan bir plastik karışımdır. Çürüyen, kırılan ya da herhangi bir deformasyona uğrayan dişleri onarmak için kullanılan kompozit dolgu, diş renginde olduğu için estetik kaygıyı ortadan kaldırmaktadır. Ön ve arka dişlerde başarıyla uygulanan kompozit dolgu, diş arasındaki boşlukların kapatılması ve dişlerin sağlamlaştırılmasını da sağlaması açısından önemlidir.

Çürümüş, kırılmış ya da aşınmış dişler için, renkleşmiş diş görüntülerini düzeltmek için, dişler arasındaki boşlukları kapatmak ve diş şeklini değiştirmek için, ayrıca gülüş tasarımı yapma amacıyla kompozit dolgu kullanılmaktadır.

Porselen dolgu, madde kaybı olan ve kron uygulaması gerektiren durumlarda sağlıklı diş dokusunu korumak amaçlı geliştirilen dolgu yöntemidir. Genellikle kayıpların fazla olduğu dişlerde bu dolgu yöntemi kullanılır. Daha estetik ve kullanışlı olduğundan amalgam dolguların yerine tercih edilmektedir. Diş rengine ve formuna uygun şekilde yapılan porselen dolgular, dişin doğal yapısını ve görünümünü korumaları açısından oldukça avantajlıdır. Özellikle azı dişlerine sıklıkla uygulanır. Hasta, dişinde hiç dolgu yokmuş gibi uzun yıllar dolgularını kullanabilirler.

Estetik kaygısı güdenlerin sıklıkla tercih ettiği porselen dolgular, kırılmış ve aşınmış dişlerde, renkleşmiş dişlerde, dişler arasındaki boşlukları kapatmak ve diş rengini değiştirmek için, gülüş tasarımı amacıyla kullanılmaktadır.

Diş hekimleri tarafından en sık uygulanan ancak son yıllarda porselen ve kompozit dolgulara yerini bırakan amalgam dolgu, halk arasında siyah dolgu olarak da bilinmektedir. Amalgam; gümüş, kalay ve bakır alaşımının, cıva ile karıştırılması ile elde edilir. Dayanıklı bir dolgu malzemesi olan cıva, dişlerin korunarak ağızda kalmasını sağlamaktadır. En uzun ömürlü ve ucuz dolgu olan amalgam, cıva alerjisi olanlara uygulanmazken en hızlı dolgu çözümü olarak doktorlar tarafından hastalarına önerilmektedir. Estetik kaygısı olanlar amalgam dolgu yerine porselen dolguları tercih edebilir.

Çürümüş, kırılmış ve aşınmış dişlerde dolgu malzemesi olarak, kaybedilen dişlerin yerini alması ve dişler arasındaki boşlukları kapatmak için, dişlerin şeklini değiştirmek ve hızlı çözümler sunmak için amalgam dolgu kullanılabilir.

Diş Dolgusu İle Geleceğe Gülümse!

Kişiye özel dolgu malzemeleri ile güvenle ve sağlıklı gülümseyeceğiniz, diş kırıklarının ve eski dolguların yerini alacak fonksiyonlu ve yepyeni dişler.

Sağlıklı gülüşlerin adresi Ömer Polat Diş Kliniği!

diş hekimi ömer polat
dolgu

Diş Dolgusu Nedir?

Diş dolgusu, herhangi bir nedenle dişlerde oluşan eksiklikleri ve hasarları gidermek için kullanılan yöntemdir. Dişler arasında oluşan boşlukların kapatılması ya da diş boyunun uzatılması amacıyla da kullanılan dolgular farklı malzeme ve teknikle uygulanırlar.

Dişlerde şekil değişikliği yapmak ve kalıcı renk bozukluklarını da gidermek için yapılan diş dolguları, kişiye doğal bir gülüş ve diş yapısı kazandırırlar. Uzman hekim kontrolünde kademe kademe işlenerek dengeli ve estetik görünüm kazandırırlar.

Neden Diş Dolgusuna İhtiyacınız Var?

Kısmi diş eksiklikleriniz ta da aşınmış dişleriniz varsa, estetik görünümün sağlanması ve dişlerinize fonksiyon kazandırmak için dişi dolgusu yaptırmak en iyi çözüm olacaktır. Diş dolgusu çeşitleri ile kaybettiğiniz dişlerinizi doğal ve fonksiyonel şekilleriyle kazanabilirsiniz.

İster ön diş dolgusu isterseniz arka dişlere dolgu uygulamaları ile ışık geçirgenliği olan, estetik kaygılarınızı geride bırakacak, dişlerinizin rengini ve gülüşünüzü yenileyecek mükemmel dişlere sahip olabilirsiniz.

dolgu
dolgu tedavisi

Diş Dolgusu Nasıl Yapılır?

Tek seansta yapılan dolgu tedavisi, ilk olarak diş renginin belirlenmesi ile başlar. Ardından dolgunun uygulanacağı yerdeki çürükler ve yumuşak diş dokuları temizlenir. Pürüzsüzleştirme yapıldıktan sonra dişe asit tatbik edilir ve dolguya şekil verilir.

Restoratif diş tedavisi sırasında dolgu, ışın cihazı ile sertleştirilir ve doğal diş formu verilerek dişe yerleştirilir. Son kontrollerle ve gerekli düzeltmelerle hastanın aynı gün normal hayatına dönmesi sağlanır.

Profesyonel Tedavilerimiz İle Dişçi Korkunuzu Yeneceksiniz!

Ömer Polat Diş Kliniği olarak uzman doktor kadromuz, hijyenik ve konforlu kliniğimiz, gelişmiş dolgu teknolojimiz ile yepyeni dişlerinize en kısa sürede kavuşmanızı sağlıyoruz. Diş dolgusu tedavisi sayesinde güvenle ve sağlıkla gülümseyeceksiniz.

Diş dolgusu yaptırmak ya da diş dolgusu çeşitleri hakkında bilgi almak için hasta danışmanlarımızı arayabilirsiniz…

dolgu nasıl yapılır

Sağlıklı ve Güçlü Dişler İçin Dolgu Uygulamaları!

0
100+ Kompozit Dolgu

Alanında uzman hekimlerimiz ve profesyonel tedavi yaklaşımımızla 100’den fazla kişiye estetik ve fonksiyonel kompozit dolgu uygulamaları.

0
200+ Porselen Dolgu

Doğal dişlere en yakın renkte ve görsellikte porselen dolgu operasyonları ile eski dolguların yerini alacak modern ve dayanıklı dolgular.

0
150+ Amalgam Dolgu

Amalgam dolgu uygulamalar ile hastalarımızın bütçesini zorlamayacak, çiğneme fonksiyonları ve dirençleri yüksek konforlu uygulamalar.