Diş Protezleri

img

Diş Protezleri

Eskisinden De İyi Dişler!

Hareketli diş protezi, eksik diş sayısının sabit protezlerle telafi edilemeyecek kadar çok olması durumunda kullanılan ve son yıllarda en çok tercih edilen protez çeşididir. Hareketli protezler, hasta tarafından çıkarılıp temizlenebilir ve tekrar takılabilir. Hareketli protez diş çeşitleri, günümüz teknolojisi sayesinde son derece doğal bir görünüme sahiptir ve estetik kaygısı olan hastalara uygulanmaktadır. Doğal diş görünümünün kişinin istediği sürede kazanmasını sağlayan hareketli protezler, kaybedilen ağız sağlığını da geri kazandırması bakımından önemlidir.

İstediğiniz zaman çıkarabilmenin avantajını sunan haraketli diş protezleri, kısmi ve tüm diş eksikliklerinizi kapatacak, pozisyon bozukluklarını düzeltecek, aralık diş dizilimlerini ortadan kaldıracak ve size güzel bir gülümseme kazandıracak.

Sabit diş protezi, hastanın çıkaramadığı, kron ya da köprü gibi yapıştırma uygulamaları ile yapılan protezlerdir. Kişiye doğal diş görünümünü ve işlevselliğini kazandıran sabit protezler, son yıllarda en çok tercih edilen protezlerdendir. Köprü olarak da bilinen sabit protezler, diş eksikliği durumlarında komşu dişlerden destek alınarak kayıp dişlerin yerleştirilmesini, madde kaybına uğramış dişlerin ise üzerlerinin kaplanarak estetik görünümlerine kavuşmalarını sağlarlar. Tamamen sağlıklı bir yöntem olan sabit diş protezleri, dişlerin rengine ve dokusuna uygundur.

Kuron ve porselen olarak yapılabilen sabit protezler, kaybedilen dişlerin yeniden ağızdaki yerini almasını sağlayacak, gülüş sorunlarını ve estetik kaygıları ortadan kaldıracak, yıllarca rahatlıkla kullanılacaktır.

İmplant üstü protez, implant üzerine yerleştirilen sabit ya da hareketli protezlerdir. Kullanımı zor olan hareketli protezlerin yerine bakımı ve kullanımı kolay olan implant üstü protezler tercih edilmektedir. Hastanın ağız yapısına ve sorununa göre uygulanan implant üstü protezler, hasta tarafından çıkartılabilecek şekilde uygulanabileceği gibi, yalnızca hekim tarafından çıkarılabilecek şekilde de uygulanabilir. Yeterli kemik yapısına sahip her hastada kullanılabilen implant üstü protezler, geleneksel köprü ve protezlere kıyasla doğal dişe en yakın alternatiflerdir.

Hiç dişi bulunmayan kişilerde, yeterli kemik yapısına sahip olanlarda, zamanla fiziksel ve kimyasal olarak aşınmış dişlerde rahatlıkla uygulanabilir. Çoklu restorasyon sağlaması nedeniyle oldukça avantajlı bir uygulamadır.

Diş Protezi Uygulamalarında İleri Teknoloji!

Diş protezi tedavilerinde hastanın korkularını ve uygulama süresini en aza indirecek teknolojik yöntemler sayesinde kişiye özel hızlı ve güvenilir çözümler.

Sağlıklı gülüşlerin adresi Ömer Polat Diş Kliniği!

diş hekimi ömer polat
diş protezleri

Diş Protezi Nedir?

Diş protezleri, herhangi bir nedenden dolayı kaybedilen dişlerin eski görünümlerine kavuşması, çiğneme ve konuşma fonksiyonlarını kazanması için hazırlanan yapay dişler ve materyallerdir. Ağız sağlığının tekrar kazanılmasını sağlayan diş protezi, tekli ve çoklu diş restorasyonuna imkan verir.

Estetik kaygıları ortadan kaldıran ve hastaların yaşam kalitesini yükselten protetik diş tedavisi, hastanın doğal diş hissi yaşamasını sağlarlar. Tam dişsizlik durumlarında doktorlar tarafından en iyi çözüm olarak uygulanırlar.

Neden Diş Protezine İhtiyacınız Var?

Kısmi ya da tam diş eksiklikleriniz olduğunda, estetik görünümün sağlanması ve dişlerinize fonksiyon kazandırmak için hareketli ya da sabit diş protezi tedavisi yaptırabilirsiniz. Gülüş sorunlarını ve işlevsel bozuklukları protez diş çeşitleri ile aşabilirsiniz.

Ağız yapısına ve doğal diş formatına uygun olarak tasarlanan protez diş modeller ile hızlı ve ekonomik şekilde kaybedilen dişlerinizin tekrar yerini almalarını sağlayabilirsiniz. Yüksek tutuculuğa ve dayanıklılığa sahip yepyeni dişlerinize kavuşursunuz.

diş protezi
protez diş

Protez Diş Nasıl Yapılır?

Diş protezleri takılmadan önce dişe komşu olan dişlerin hazırlığının yapılması gerekir. Varsa çürükleri temizlenir ve sabit protez uygulamasına hazır hale getirilir. Restorasyon yapılacak dişler üzerinde ölçü alınır ve laboratuvar modeli çıkarılır.

Protez diş yapımı ve ağız içine uygulaması bittikten sonra hekim tarafından ağız hijyeni ve protez bakımı hakkında bilgilendirme yapılır. Hasta gerçek dişleriyle aynı hissi verecek olan sağlıklı dişlerine kavuşmuş olur.

Profesyonel Tedavilerimiz İle Dişçi Korkunuzu Yeneceksiniz!

Ömer Polat Diş Kliniği olarak uzman doktor kadromuz, hijyenik ve konforlu kliniğimiz, gelişmiş diş protezi teknolojimiz ile yepyeni dişlerinize en kısa sürede kavuşmanızı sağlıyoruz. Protez dişlerinizi gerçek dişleriniz gibi uzun yıllar kullanabileceksiniz.

Diş protezi yaptırmak ya da protez diş yapımı hakkında bilgi almak için hasta danışmanlarımızı arayabilirsiniz…

diş protez

Doğal Dişleriniz Kadar Güçlü ve Sağlıklı Protezler!

0
100+ Hareketli Diş Protezi

Hareketli diş protezi tedavisi ile doğru şekilde sıralanmış, estetik kaygılarınızı geride bırakmanızı sağlayacak güzel görünümlü dişler.

0
150+ Sabit Diş Protezi

Kırılan ve kaybedilen dişlerin yerini alan, diğer dişlerinizle aynı renklerde ve uyumlu gözüken, sağlıklı gülüş kazandıran sabit protezler.

0
100+ Implant Üstü Protez

Diş eti estetiği tedavisi ile doğru şekilde sıralanmış, estetik kaygılarınızı geride bırakmanızı sağlayacak güzel görünümlü dişler.