Dental Implant

img

Dental Implant

Profesyonel Tedaviler

Kısmi veya tam diş eksikliklerinde, estetik görünümün sağlanması ve dişlerin fonksiyonlarını yerine getirmesi amacı ile çene kemikleri içerisine yerleştirilen titanyum vidalara dental implant denir. 40 yılı aşkın süredir uygulanan basit implant tedavisi, geleneksel diş tedavilerine göre sağlıklı dişlerin kayıplarının önüne geçmesi ve çene yapısı ile kemik dokusunu koruması bakımından tercih edilir. Son yıllarda estetik görünümün önem kazanmasıyla popüler olan basit implant tedavi, hareketli yerine sabit tedaviyi mümkün kılar ve hareketli protezlerin tutuculuğunu sağlar.

Basit implant tedavisi; çeşitli nedenlerle dişlerini kaybetmiş kişilere, yeterli kemik yapısı bulunanlara, çene kemiği ve yüksekliği uygun olan hastalara yapılırken, kemiğin tutuculuğunu tekrar kazandırır ve gerçek dişler gibi çiğneme fonksiyonları sunar.

Basit implant tedavisinde olduğu gibi diş eksikliklerinin giderilmesinde, dişlere eski estetik görünümünün ve fonksiyonunun kazandırılmasında kullanılan yöntemlerden biri de cerrahi implant olmaktadır. Basit implant dişler 10 – 15 dakika içinde takılırken cerrahi implant ameliyatlarında kemik yoğunluğunun ve miktarının uygun olmadığı durumlarda kemik grefti uygulanarak bölgenin kemikleşmesi beklenir. Implant cerrahisi 2 – 3 ay sonra protez safhasına geçilerek devam eder. Ağız içinden alınan ölçülerle kişiye özel dişler hazırlanır ve yerleştirilir. Eskisinden daha güçlü ve sağlıklı dişlere kavuşulur.

Sigara içen, şeker hastalığı olan, kalp rahatsızlığı ve yüksek tansiyon sorunu olanlara, kemoterapi gören kişilere cerrahi implant uygulanmazken birebir gerçek diş görünümü kazandırması sebebiyle tercih edilebilir.

All On Four implant tekniği, aşırı kemik kaybından dolayı protez kullanamayan kişilerde uygulanan ve belirli açılarla yerleştirilen dört adet dental implant üzerine aynı gün diş protezinin sabitlenmesini sağlayan bir yöntemdir. All on four dental implants tekniği sayesinde her bir çeneye sadece 4 implantın yerleştirilmesi ile tamamen dişsiz olan hastaların yeni dişlerine kavuşmaları sağlanmaktadır. All on four diş tedavisi, implant yaptırmak isteyen ancak gerekli kemik yapısına sahip olmayan hastalar için de hızlı, güvenilir ve doğal görünüm kazandıran bir yöntemdir.

Yeterli kemik yapısı bulunan ve çeşitli nedenlerle dişlerini kaybetmiş hastalara uygulanabilen all on four, maliyetinin klasik implant tedavisine göre daha ekonomik olması, temizliği ve bakımının kolay olması nedeniyle tercih edilebilir.

3D dental tomografi, üç boyutlu diş tomografisi olarak da bilinen ve temel prensibi bir objenin iç yapısı ve çevresini çoklu projeksiyonda göstermek olan, ortodontik tedavilere yardımcı bir teknolojik yöntemdir. 3D Tomografi ile hastalar daha az radyasyona maruz kalır ve tedavi planlaması daha doğru bir şekilde yapılabilir. 2D görüntüleme tekniği ile uygulanan implantlarda kemiğin sadece yükseklik ve genişliği hesaplanırken dental tomografide kemik kalınlığı da görüntülemede elde edildiği için implant uygulamalarında hata payı minimuma indirgene bilmektedir.

20’lik dişler çekilirken, tümör ve kist teşhislerinde, implant uygulamalarında, kemik operasyonlarında, gömülü diş çekimlerinde 3D Dental Tomografinin kullanılması hekimlerin işini oldukça kolaylaştırmaktadır.

CAD/CAM bilgisayar destekli olarak diş tasarımı ve üretilmesi anlamına gelmektedir. CAD CAM dental dizayn ve üretim teknolojisi ile hastadan klasik teknikle ölçü alma zorunluluğu kalkmış, bilgisayara entegre kamera sayesinde dişlerden görüntü alınarak protez tasarımı yapılıp tek seansta kusursuz restorasyonlara kavuşmak mümkün hale gelmiştir. 2 saat içerisinde hastanın yeni dişleri ile hayatına devam etmesini sağlayan Cad Cam ile tam porselen kronlar, irkonyum kronlar, porselen lamina veneerler, inlay ve onlay porselen dolgular uygulanabilir hale gelmiştir.

Geleneksel yöntemleri kullanmak istemeyenler, protez yapım aşamalarıyla ilgili estetik kaygı yaşayanlar, protezlerini kısa sürede taktırmak isteyenler için CAD CAM yöntemi avantajlı bir uygulama olacaktır.

Implant Tedavisinde İleri Teknoloji!

Basit ve cerrahi implant tedavilerinde hastanın korkularını ve uygulama süresini en aza indirecek teknolojik yöntemler sayesinde kişiye özel hızlı ve güvenilir çözümler.

Sağlıklı gülüşlerin adresi Ömer Polat Diş Kliniği!

diş tedavilerinde ileri teknoloji
implant

Dental İmplant Nedir?

Dental implant, herhangi bir nedenle dişlerini kaybedenler için protez yapma amaçlı kullanılan titanyum vida sistemidir. Diş kökü gibi görev yapan implantlar, sağlam dişlere zarar vermeden tekli ve çoklu diş restorasyonuna imkan verirler.

Doğal dişlere en yakın alternatif olarak adlandırılan implantlar, eksik dişlerin fonksiyonlarını yerine getirerek hastanın doğal diş hissi yaşamasını sağlarlar. Tam dişsizlik durumlarında dahi en iyi çözüm olarak uygulanırlar.

Neden Implanta İhtiyacınız Var?

Kısmi ya da tam diş eksiklikleriniz olduğunda, estetik görünümün sağlanması ve dişlerinize fonksiyon kazandırmak için implant diş tedavisi en iyi çözüm olacaktır. Implant diş yapımı, kaybettiğiniz dişlerinizi geri kazanmanızı sağlayacak ve kemik dokunuzu da koruyacaktır.

Eski dişlerinize benzeyen yeni dişleriniz olsun istiyorsanız implant teknolojisi sayesinde kısa sürede bu amacınıza ulaşabilirsiniz. Uzman hekim kontrolünde implant uygulaması ile tutuculuğu yüksek dişlerinize kavuşursunuz.

dental implant
implant nedir

Diş Implantı Nasıl Yapılır?

İmplant tedavisi, lokal anestezi altında yapılan hızlı ve sağlıklı bir uygulamadır. Sadece implant yapımı uygulanacak bölge uyuşturulur. Hazırlanan implant dişler belirlenen bölgelere yerleştirilir ve operasyon tamamlanır. İyi bir ağız bakımı ile iyileşme süreci atlatılır.

İmplant uygulaması, klasik tedavilere göre daha uzundur ve titanyum yapının kemikle bütünleşmesi için 2 – 4 ay gerekebilir. Ancak implant operasyonu sonunda alınan sonuçlar hastayı memnun edecektir.

Profesyonel Tedavilerimiz İle Dişçi Korkunuzu Yeneceksiniz!

Ömer Polat Diş Kliniği olarak uzman implant doktoru kadromuz, hijyenik ve konforlu kliniğimiz, gelişmiş dental implants teknolojimiz ile yepyeni dişlerinize en kısa sürede kavuşmanızı sağlıyoruz. Implant dişlerinizi gerçek dişleriniz gibi uzun yıllar kullanabileceksiniz.

İmplant yaptırmak ya da implant cerrahisi hakkında bilgi almak için hasta danışmanlarımızı arayabilirsiniz…

dental implant

Doğal Dişlerinize En Yakın Implant Uygulamalar!

0
300+ Basit Implant

Alanında uzman hekimlerimiz ve profesyonel tedavi yaklaşımımızla 300’den fazla hastaya basit implant uygulamaları ile sağlıklı dişler.

0
250+ Cerrahi Implant

İleri cerrahi teknikler ve teknolojimizle 250’den fazla hastaya cerrahi implant operasyonları, güvenle kullanacakları güçlü dişler.

0
150+ All On Four

Tamamen dişsiz hastalarda dahi %100 başarı oranı ile yeni diş uygulamasını kolaylaştıran All On Four teknolojisi ve mutlu hastalar.