Çocuk Diş Hekimliği

img

Çocuk Diş Hekimliği

Çocuklarınız Emin Ellerde!

Çocuk diş hekimliğinin başlıca uygulamalarından biri olan fissür örtücü, azı dişlerinin çiğneyici yüzeylerinin girinti ve oluklarının akışkan bir dolgu maddesi ile örtüldüğü koruyucu bir diş tedavisidir. 4 – 6 yaş arası çocuklarda, çürümeye meyilli olan süt azı dişlerinin korunması ve çürüklerin engellenmesi için uygulanır. Azı dişlerindeki çürük ve olukları dolduran fissür örtücü, sızdırmazlık sağlar ve dolayısıyla çürümeyi önler. Diş aşısı olarak da bilinen fissür tedavisi, diş minesini koruması yönüyle küçük yaşta uygulanmalı ve diş sağlığı oluşturulmalıdır.

Eğer siz de çocuklarınızın diş sağlığını korumak, dişlerini kolayca fırçalamalarını sağlamak, çürük oluşma risklerini minimuma indirmek, diş minelerini bakterilerden korumak için fissür örtücü tedaviden yararlanabilirsiniz.

Flor ya da flour uygulaması, dişlerin çürümesini önleyen ve diş yapısını kuvvetlendiren bir element olan florid ile yapılan tedavi şeklidir. Suda ve yediğimiz birçok gıdada florid bulunur. Yeni çıkan dişlerin çürüğe karşı dirençsiz ve çürük oluşumuna yatkın olması nedeniyle özellikle çocuk diş hekimliğinde diş minesi tam olgunlaşana kadar koruma amaçlı kullanılır. 3 yaşından itibaren uygulanabilen flour tedavisi, çocuklarda diş çürüklerinin ve hatta diş bozukluklarının önüne geçmeye yardımcı olmaktadır. Florid maddesi dişleri güçlendirir ve korur.

Siz de çocuklarınızın dişlerini çürüklerden korumak, diş minelerinde bakteri ve asit oluşumunu engellemek, ağız ve diş sağlığını oluşturmak, kalıcı dişlerin gelişimini desteklemek istiyorsanız flour uygulamalarından yararlanabilirsiniz.

Çocuklarınız Geleceğe Güvenle Gülümsesinler!

Çocuklarınızın dişçi korkularını yenmelerini sağlayacak, sağlıklı çene ve diş yapılarının oluşumuna destek olacak Çocuk Diş Hekimliği uygulamalarımız ile tanışın…

Sağlıklı gülüşlerin adresi Ömer Polat Diş Kliniği!

diş hekimi ömer polat
çocuk diş hekimliği

Çocuk Diş Hekimliği Nedir?

Pedodonti olarak da bilinen Çocuk Diş Hekimliği, çocukların süt ve kalıcı dişlerinin sağlıklı şekilde büyümesini ve korunmasını sağlayan hekimlik dalıdır. Çocuklar süt dişlerinin çıkmaya başlamasıyla birlikte diş hekimine götürülmeli, ağız ve diş sağlıkları oluşturulmalıdır.

Uzman Pedodontist gözetiminde sağlıklı beslenme ve doğru diş fırçalama alışkanlıklarının kazandırıldığı çocuk diş kliniği tedavilerinde erken teşhis ve yöntemlerle gelecekte karşılaşılacak problemlerin önüne geçilir.

Neden Çocuk Diş Hekimliği?

Çocuklarınızın süt ve daimi dişlerinin sağlıklı şekilde korunmasını, çürük, travma, kalıtımsal ve benzeri etkenlerin bu dişlerde oluşturduğu sorunların giderilmesini, çene ve diş problemlerinin önüne geçilmesini istiyorsanız Çocuk Diş Hekimliği uygulamalarından yararlanmalısınız.

Çürük riskini minimuma indirecek, diş minelerini bakterilerden koruyacak, dişleri kolayca fırçalamayı öğretecek, diş ve ağız sağlığını oluşturacak Pedodonti sayesinde mutlu bir gelecek çocuklarınızı bekliyor olacak.

çocuk diş
çocuk diş hekimi

Çocuklar İçin Diş Tedavisi Nasıl Yapılır?

Çocuklarınızın süt dişleri çıkar çıkmaz düzenli kontroller çocuk diş doktoru tarafından yapılmalıdır. Diş çürüklerinin engellenmesi için fissür örtücü ve flour uygulamasından yararlanılabilir. Bu tedaviler sonunda çocuklarınız normal günlük hayatlarına devam ederler.

Çocuklarınızın diş hekimi korkularını da yenen diş tedavileri, parmak emme, diş sıkma ve gıcırdatma gibi kötü alışkanlıkların da önüne geçilmesini sağlar. Her tedavi çocuğunuzun diş ve ağız yapısına uygun olarak tasarlanır ve uygulanır.

Çocuklarınıza Güzel Bir Gülüş Armağan Edin!

Ömer Polat Diş Kliniği olarak uzman çocuk diş kliniği hekimlerimiz, hijyenik ve konforlu kliniğimiz, gelişmiş uygulama teknolojimiz ile çocuklarınızın diş sağlığını koruyoruz. Doktor korkularını yenerek onları güler yüzle karşılıyoruz.

Çocuklarınıza özel tedavi yöntemleri hakkında bilgi almak ve aklınıza takılan sorular için hasta danışmanlarımızı arayabilirsiniz…

çocuk diş doktoru

Doğal Dişlerinize En Yakın Implant Uygulamalar!

0
300+ Çocuk Diş Hekimliği

Uzman çocuk diş hekimi kadromuz ile koruyucu tedavilerden ortodontik yöntemlere kadar sağlıklı diş yapılarını oluşturacak uygulamalar.

0
250+ Fissür Örtücü

Diş çürüklerinin oluşumunu engelleyecek, dişlerin sağlıklı şekilde gelişmesini sağlayacak fissür örtücü çocuk diş hekimliği uygulamaları.

0
150+ Flour Uygulaması

Yeni çıkan dişlerin çürüklere ve bakterilere karşı direnmesini sağlayan, gelişimlerini destekleyen flour uygulaması ile mutlu gülüşler.