Bonding Uygulaması

img

Bonding Uygulaması

bonding uygulaması

Koruyucu Diş Hekimliğinde En Yeni Yöntem!

Bonding uygulaması, diş çürüklerinin ve kırıklarının, çentikli ya da renklenmiş dişlerin, kompozit malzeme kullanılarak onarılması ve dişlerin boyutlarını değiştirme işlemidir. Bu amaçla kullanılan malzemeler, doğal dişin dış yüzeyine tutturularak şekil ve renk bozukluklarının giderilmesi sağlanır. Günümüzde en çok kullanılan koruyucu diş hekimliği işlemlerinden biri bonding olmaktadır.

Acısız ve Anestezisiz Tedavi

Bonding sayesinde dişler, lekelenmelerden arınarak doğal görünümlerine de kavuşur. Bonding uygulaması en az diş kaybının sağlanması, anesteziye gerek kalmadan acısız tedaviye imkan sağlamasıyla en avantajlı tedavi yöntemlerinden biridir. Diş kusurlarının giderilmesini, dişlerin doğal bir görünüme kavuşmasını sağlayarak, kişilerin yaşama daha iyi bakmasına yardımcı olur.

Bonding Uygulamasını Kimler Yaptırabilir?

Dişin rengini veya şeklini değiştirmek, büyütmek ya da bir kusurunu tedavi etmek amacında olan her yaştan kişi için bonding uygulaması yapılabilir. Herhangi bir yaş sınırının olmaması diş kırıklarında ve sorunlarında endişelenmemenizi sağlamaktadır. Bonding uygulaması çok hızlı ve ekonomik bir uygulama olduğu için her bütçeye hitap etmektedir. Özellikle dişler arasında aralık kapatılması veya diş boylarının veya şekillerinin düzeltilmesi için tercih edilir. Tek seansta tamamlanabilen bir tedavi olması uygulama sıklığını ve diğer uygulamalara nazaran tercih oranını arttırır. Bonding uygulamasının hasta için yararlı olup olmadığına hekim kontrolleri sonucu karar verilirken kırık ya da rengi değişmiş dişler için alternatif uygulamalar yine diş hekimleri tarafından önerilecektir.

bonding uygulamaları
bonding diş uygulaması

Bonding Uygulaması Nasıl Yapılır? Tedavi Aşamaları

Dişlerinin renginden, şeklinden ya da boyundan memnun olmayanlar için uygulanan bonding, kısa bir sürede tamamlanan bir işlemdir. İlk olarak diş rengi seçilerek diş yüzeyi pürüzlendirilir. Bonding materyalinin dişe tutunabilmesi için dişe uyumlu bir materyal ile örtülür. Hazırlanan kompozit dişe uygulanır ve lazer ışığı ile materyal sertleştirilir. Yerleştirme tamamlandıktan sonra hekim tarafından şekillendirme işlemi yapılır ve cilalama uygulamasından sonra hasta günlük hayatına dönebilir. Ortalama 30 – 60 dakika süren bonding uygulaması, kullanılan malzemelerin kaliteli olması ve uzman hekim tarafından yapılması halinde kişiye 5-10 sene herhangi bir sorun çıkarmayacaktır. Bonding sonunda bakım ve temizlik için hekim önerilerini dinlemek de bu süreyi uzatacaktır.

Bonding Uygulaması Tedavisinin Avantajları

Bonding uygulaması, sadece kaybettiğiniz dişleri yerine getirmiyor ayrıca yaşam kalitenizi de arttırıyor. Bonding uygulaması avantajları:

 • Dişlerinizin lekelenmeye karşı dayanıklılığı artar.
 • Bonding uygulanmış bir dişe, gerektiğinde yeniden bonding işlemi yapılabilir.
 • En az diş kaybı bonding uygulaması ile gerçekleşir.
 • Diğer estetik diş uygulamalarına göre daha ekonomiktir.
 • Çoğu durumda dişi uyuşturmaya gerek kalmadan tedavi yapılabilir.
 • Bonding uygulaması sizlere özgüven ve rahatlık kazandıracaktır.

Ayrıca kanal tedavisi sonrasında rengi değişmiş dişlerin estetik olarak çözümlenmesi de bonding uygulaması ile mümkündür.

bonding yöntemi
Diş Kayıplarından Korkmayın
BONDİNG UYGULAMASI

Kırık dişlerinizi onaracak, sizlere doğal gülüşünüzü ve özgüveninizi tekrar kazandıracak Bonding Uygulaması ile tanışın, güvenle gülümseyin…

bonding yöntemi fiyatları
img

Bonding Uygulaması İle En Güzel Gülüşler Sizin!

 • white-icon

  İlk Muayene

  Kişinin beklentilerinin ve tasarım taleplerinin öğrenilmesi.

 • white-icon2

  Ölçü

  Özel ölçü maddeleri ile dişe uygun hassas ölçünün alınması.

 • white-icon3

  Tasarım

  Özel tasarım ekipmanları ile diş tasarımının yapılması.

ortodonti
 • white-icon4

  Uygulama

  Hazırlanan tasarımın ağız içine uygulanması ve gözlem.

 • white-icon5

  Cilalama

  Onarılan dişin cilalama ile olması gereken renge ulaştırılması.

 • white-icon6

  Öncesi Sonrası

  Kişinin bonding uygulaması öncesi ve sonrasının karşılaştırması.

img

Bonding Uygulaması Sık Sorulan Sorular

Bonding yapılan dişlerde renk değişimi meydana gelir mi?
Bonding uygulaması diğer dişlere zarar verir mi?
Bonding uygulaması sonrasında nelere dikkat edilmelidir?
Bonding uygulamaları pahalı bir tedavi midir?
bonding dolgu