All On Four

all on four

All On Four

All On Four implant tekniği, aşırı kemik kaybından dolayı protez kullanamayan kişilerde uygulanan ve belirli açılarla yerleştirilen dört adet dental implant üzerine aynı gün diş protezinin sabitlenmesini sağlayan bir yöntemdir. All on four dental implants tekniği sayesinde her bir çeneye sadece 4 implantın yerleştirilmesi ile tamamen dişsiz olan hastaların yeni dişlerine kavuşmaları sağlanmaktadır. All on four diş tedavisi, implant yaptırmak isteyen ancak gerekli kemik yapısına sahip olmayan hastalar için de hızlı, güvenilir ve doğal görünüm kazandıran bir yöntemdir.

All On Four Tedavi Kimlere Uygulanır?

 • Çene kemiği yüksekliğinin ve genişliğinin uygun olduğu kişilere
 • Çeşitli nedenlerle dişlerini kaybetmiş kişilere
 • Genel sağlık durumu iyi olan kişilere
 • Kontrol altında olmayan önemli bir sistemik hastalığı olmayanlara
 • Radyoterapi veya yakın dönemde kemoterapi almayanlara
 • Yeterli kemik yapısı bulunan dişsiz hastalara uygulanabilir.

All On Four – Kişiye Özel Yöntemler

all on four implant

Muayene

İlk muayene ile kişinin diş kayıplarının ve diş şeklinin belirlenmesi, ağız yapısına uygun implant dişlerin tasarlanması.

all on four dental implants

Tedavi

Diş eksikliklerinin ve estetik görünümün sağlanması için kişinin kemik yapısına uygun all on four tedavisi.

all on four tedavisi

Kontroller

Düzenli kontroller ile hastalara uygulanan implant dişlerin ağızdaki uyum sorunlarının tespiti ve tedavisi.

All On Four Uygulaması Nasıl Yapılır?

All On Four tedavisi için ilk olarak hastalara detaylı bir klinik ve radyolojik muayene yapılması gerekmektedir. All On Four implant tekniği bilgisayar tabanlı tasarımlar ile hastaya uygun dişlerin oluşturulması ile devam eder. Cerrahi ve diş protezi işlemleri olarak iki aşamadan oluşan all on 4 implant, tedavi günü hastaya planlamaya uygun şekilde 4 adet dental implantın yerleştirilmesiyle sürer. Dental implantlar yerleştirildikten sonra aynı gün gün geçici diş protezi, dental implantların üstüne sabitlenir. 3 ay sonra ise hastaya daimi diş protezleri yapılır. Bu teknik çene kemiklerini sağlıklı tutarak daha fazla kemik erimesini engeller. Tamamen dişsiz olan hastalar için sadece 4 adet implantla kalıcı çözüm sağlanır.

All On Four Tedavisinin Avantajları

All On Four dental implants uygulamaları tam dişsiz hastalara aynı gün ve tek bir cerrahi işlem ile sabit diş protezi yapabilme imkanının yanında birçok avantaj sağlamaktadır.

 • Sinüs yükseltme ameliyatı, kemik ilavesi gibi herhangi bir ileri cerrahi işlem uygulanmadığından operasyon daha kolaydır.
 • Dental implant ameliyatı süresi daha kısadır.
 • Kullanılan dental implant sayısı azaldığından maliyeti klasik dental implant tedavisine oranla daha düşüktür.
 • Kişiye özel planlanabildiği için estetik bir görünüm sağlar.
 • Temizliği ve bakımı, klasik dental implant üstü sabit diş protezlerine göre daha kolaydır.
 • Hareketli diş protezi kullanamayan, bulantı refleksi olan hastalar için uygundur.
 • Hastanın damak kısmını kaplamadığından alışması ve kullanımı daha kolaydır.
  Gerekli tedavi seans sayısı az olduğundan, her şehirden hastalar için uygundur.

Özellikle uzun yıllardır dişsiz olan ve çene kemiği yeteri kadar bulunmayan hastalar için all on four tedavisi, yaşam kalitesini artırması ve kesin çözüm sunması yönünden avantajlıdır.

all on four nedir

All On Four Tedavisinin Dezavantajları

All On 4 implants uygulaması kolay olan bir yöntem olduğu için hekimler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Hemen hemen hiçbir dezavantajı bulunmayan implant ameliyatı, radyoterapi ve kemoterapi gören hastalara, önemli sistematik rahatsızlığı olanlara ve hekimlerinin onayını almayan hastalara uygulanamamaktadır. Tamamen lokal anestezi altında yapıldığı için ameliyat korkusu olan hastalar için dahi herhangi bir sorun teşkil etmemektedir. Yalnızca ameliyat sonrası yeme ve içme rahatlığınızı kısıtlayacak olan all on four implantlar, bir süre doktor önerileriyle beslenmenize neden olacaktır. Ayrıca all on four ameliyatı sırasında ve sonrasında travma, implant çevresinde enfeksiyon, sigara kullanımı gibi durumlar kemik ve dişetine kan akışını engelleyerek implantın kemiğe uyumunu düşürecektir ve başarı şansını etkileyecektir.

All On Four Implant Tedavi SSS

All on four işlemi sonrası ağrım olacak mı?
All on four işlemi sonrası beslenmem nasıl olacak?
All on four işlemi sonrasında nelere dikkat edilir?
All on four işlemi başarılı bir prosedür müdür?
All on four pahalı bir ameliyat mıdır?
all on four diş tedavisi

Yepyeni Dişler

All on four tedavisi ile güvenle ve sağlıklı gülümseyeceğiniz, kaybedilen dişlerin yerini alacak yepyeni, sağlıklı ve güçlü dişler.

Dördü Bir Arada

Diğer implant uygulamalarından farklı olarak sadece 4 implant kullanılarak dişsiz hastaların dahi yeni dişlerine kavuşturulması.